Spelschema

FREDAG 26 april


Atalante

Fredag 26/4
Tid: 19.00
Entréavgift

ANDRA KOSMISKA BEKÄNNELSER

Bellevue Jazz

Fredag 26/4
Tid: 20.00-24.00
Entréavgift

DUO NIGHT

Biskopsgårdens kyrka

Fredag 26/4
Tid: 18.00-20.00

THOSE BARREN LEAVES    
TAL AV ALEXANDER
VÄRLDSMUSIKGRUPPEN, BARNKÖR

Folk

Fredag 26/4
Tid: 23.00
Entréavgift

FIRE!

Pustervik

Fredag 26/4
Tid: 24.00-04.00

NATTKLUBB

Sensus

Fredag 26/4
Tid: 18.00-22.00

LES FILMS + JENNY LUKS
3 akter från Sensus

Tidbloms pub

Fredag 26/4
Tid: 18.00-23.00
Entréavgift

LOVE ON DRUGS SOLO – kl 19.00
TÖCKEN – kl 20.00
SIMON ALEXANDER – kl 21.00

LÖRDAG 27 april


2:a Långs Skivhandel

Lördag 27/4

RIKET (utan trumset) – kl 16.00
ERIK ELIAS – kl 17.00

Atalante

Lördag 27/4
Tid: 19.00
Entréavgift

ANDRA KOSMISKA BEKÄNNELSER

Betlehemskyrkan

Lördag 27/4
Entréavgift

KONCERT MED EVA DAHLGRENS MUSIK – kl 18.00

Blå Stället

(40-årsfest)
Lördag 27/4
Tid: 11.00-18.00

SARA IDANO – kl 16.20-16.30
RHINO – kl 16.50-17.00
José González, Carl-Einar Häckner, m.fl.

Frölunda Kulturhus

Lördag 27/4
Tid: 19.00
Entréavgift

UNG HIPHOP, IDRIS, STELLA ANDROMEDIA, ARAN WEHBY, VERA K M.FL.

Gårda Musikhus

Lördag 27/4
Tid: 17.00-20.00

SHO (Stadens Häftigaste Orkester)
JONAS LUNDVALL
BABY BABY BULLSHIT

Klubb 3:e Lång

Lördag 27/4
Tid: 17.00-20.00

PROJEKTET FRI – kl 17.00
DARCY & BABES – kl 19.00

Llama Lloyd

Lördag 27/4
Tid: 14.00-14.15

#FIFTEENMINUTESOFFRAME HEMLIG GÄST

Matteuskyrkan

(Agapes 2-årsjubileum)
Lördag 27/4
Tid 18.00-23.00

ANJA ERIKA – kl 18.00
Jenny Luks, Ayo Bless, Slow Bullets, Vårvindens dansgäng, Sazkar Kaya, DJ Khavari , Ali Saghi m.fl.

Musikens Hus

Lördag 27/4
Tid 21.00-02.00

GBG BALKAN FESTIVAL

Nefertiti

Lördag 27/4
Entréavgift

KLUBB ANKARET: SPÖKET I KÖKET

Oceanen

Lördag 27/4
Tid: 18.00-01.00
Entréavgift

KLUBB RÖRELSEN

Scenvagnen Bältesspännareparken

Lördag 27/4

RHINO – kl 11.00
SLOW BULLETS – kl 11.40
ELINA RYD – kl 12.20
FLIGHT OF ICARUS – kl 13.00
KLUBB 3LÅNG – kl 13.40
LINA HORNER – kl 14.20
KRISTINA ISSA – kl 15.00
MOLLGAN + CYPHER – kl 15.40
THOSE BARREN LEAVES – kl 16.20

Tidbloms pub

Lördag 27/4
Tid: 18.00-23.00
Entréavgift

SARA IDANI – kl 20.00
MARY BLOOD – kl 21.00

SÖNDAG 28 april


Teater Trixter

Söndag 28/4
Tid: 17.00-22.00

DAN GREIDER
GOTHENBURG UNITED STOMPERS
ELDFÅGEL
JOSEPHI
FESTIVALAVSLUTNING – kl. 18.30